Kauno mokykla-darželis „Rūtelė”

Oranžinės manijos aidai

 • Paskelbta: 2012-02-11

Norai būtini tam, kad gyvenimas nesustotų.

S.Džonsonas

Beveik tris savaites Lietuvoje vyko Europos vyrų krepšinio batalijos, kurioms pažymėti jau nuo vasaros vidurio „Varėm už Lietuvą“, dalyvavome rekordinėje kamuolio mušinėjimo akcijoje, stebėjome rungtynes arenose ar prie televizijos ekranų.

Prasidėjus naujiems mokslo metams mokiniai ir ikimokyklinukai dalinosi įspūdžiais, patirtomis emocijomis apie kamuolio mušinėjimo į žemę akciją, stebėtas rungtynes ar nusipirktus krepšinio atributus. Todėl Kauno darželyje-mokykloje „Rūtelė“ buvo nuspręsta suorganizuoti akciją „Palaikome krepšinį“. Tokiai progai rugsėjo pradžioje mokiniai ir darželinukai atsinešė sirgalių atributiką, sportavo, žaidė, rungtyniavo įstaigos kieme ir salėje.

Susirinkusiųjų nuotaika buvo džiugi, pakili. Šventėn visus kvietė ir po jos palydėjo Europos vyrų krepšinio čempionato himnas, stebino darželinukų žinios atsakinėjant į žaidimo klausimus apie krepšinį, himno atlikėjus, šalies rinktinės personalijas. Džiugu, kad šventėje dalyvavo krepšinio treneris Gytis. Mažieji varė kamuolį per salę, rodė savo taiklumą mėtant į improvizuotus krepšius.

Ši judri, fizinė veikla įstaigos bendruomenei, ugdytiniams leido atsiskleisti individo saviraiškai, savirealizacijai ir aktyvios gyvenimo pozicijos formavimuisi: didžiavimosi savo miestu, kraštu, savotiška religija – krepšiniu. Taip buvo plėtotos bendrosios ir bendrakultūrinės kompetencijos. Manome, kad oranžinės manijos aidai skambėjo, skamba ir skambės, nes mes visi mylime krepšinį ir skanduojam:

Tikslas, ryžtas ir galia:
Lietuva, mes už Tave!

Nepamirškite padėkoti autoriui
 • Elektroniniai dienynai
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
5. 12.10 - 12.55
 • 1. 08.00 - 08.45
 • 2. 09.00 - 09.45
 • 3. 10.00 - 10.45
 • 4. 11.05 - 11.50
 • 5. 12.10 - 12.55
 • 6. 13.05 - 13.50