Kauno mokykla-darželis „Rūtelė”

Gyvųjų šachmatų kovos Kauno tvirtovės 7 forte

 • Paskelbta: 2013-09-09

Mūsų mokykla – darželis „Rūtelė“ ribojasi su Kauno 7 forto tvirtove, kur rugsėjo 7 dieną vyko gyvųjų šachmatų kova.. Kaip žiūrovai ir kaip aktyvūs dalyviai vykome į suplanuotą renginį. Esami ir buvę mūsų mokyklos mokiniai kartu su tėveliais noriai įsitraukę į gyvųjų šachmatų kovas. Visiems labai patiko. Juk tai buvo ne vien šachmatai (gyvieji žmonės) vaikštantys langeliais (sukurtais žemėje), bet ir sklandūs, išsamus Respublikos daugkartinio šachmatų čempiono, tarptautinio didmeistrio  Š. Šulskio komentarai, kurie gyvas šachmatų figūras įtraukė į istorijos pamokėlę, supažindinačią su krašto praeitimi, pasaulio šachmatų čempionais Aliochinu ir kubiečiu Kasablanka. Puiki, saulėta, šilta, nors ir rudeniška popietė gamtos apsuptyje greitai prabėgo. Renginio pabaigoje visi buvo pavaišinti kareiviška koše, kurią visiems matant lauko virtuvėje paruošė Kauno tvirtovės VII forto direktorius Vladimiras Orlovas.

Mūsų auklėtinis, pirmokėlis Paulius, dalinosi įspūdžiais ir aiškino, kad labai patiko matyti tokį žaidimą, kur šachmatų lenta paruošta ant žemės ir žolės. Pauliaus tėtė taip pat grįžo į vaikystę, nes būdamas vaikas skaitė Kasablankos knygutę „šachmatų pradžiamokslis“ ir taip mokėsi žaisti.

Reikėtų populiarinti šachmatus, kurie galėtų sugrįžti į mokomųjų disciplinų sąrašą ugdymo įstaigose, nes tarpukario Lietuvoje šachmatai buvo privaloma pamoka, kaip matematika, gimtoji ar užsienio kalba.

Nepamirškite padėkoti autoriui
 • Elektroniniai dienynai
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pertrauka
 • 1. 08.00 - 08.45
 • 2. 09.00 - 09.45
 • 3. 10.00 - 10.45
 • 4. 11.05 - 11.50
 • 5. 12.10 - 12.55
 • 6. 13.05 - 13.50